Mahkeme Öyle Bir İlan Verdi Ki !

Küçükçekmece 5. Asliye Mahkemesi, “şiddetli geçimsizlik” gerekçesiyle boşanma davası açan İranlı çiftten evi terk eden ve 7 yıldır kendisinden haber alınamayan koca için gazetelere Farsça ilan verdi.

Mahkeme Öyle Bir İlan Verdi Ki !

 

Basın İlan Kurumu aracılığıyla gazetelerde yayımlanan Farsça ilanda, Araz Ghelich ve Hajiyeh Bibi oğlu Mostafa Sarlı (40), Sevda Sarlı ile birlikte açtıkları boşanma davasının duruşmasına davet edildi. İlanda özetle şöyle denildi:
 
Mahkememizde aleyhinizde şiddetli geçimsizlik nedeniyle evlilik birliğinin sorumluluk ve görevlerini yerine getirmediğiniz, 2006 yılı Aralık ayında vize yenileteceğinizi belirterek evden ayrıldığınız, bir daha geri dönmediğiniz ve evlilik birliğinin fiilen bittiği belirtilerek boşanma davası açılmış olup dava dilekçesinde belirtilen adresinize yapılamamış ve adres araştırmasından da bir sonuç alınamadığından duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir.”
 
İlanda ayrıca, Mostafa Sarlı’nın, 30 Ocak 2014 tarihinde saat 12.05′te yapılacak duruşmaya kendisi ya da bir vekili katılmazsa yapılacak işleme itiraz edemeyeceği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER