'Mahalleme Dokunma' Eylemi

Küçükçekmece Halkalı Atakent Mahallesi’nde bulunan Müzik Akademisi binasının bir bölümünün iktidar partisine yakın iki kuruma verildiğini iddia eden mahalle sakinleri eylem yaptı. Yaklaşık 100 kişilik grup, Müzik Akademisi’nin bulunduğu yere kadar slogan ve pankartlarla yürüdü. Eylemciler iki kurumun Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti olduğunu ileri sürdü.

'Mahalleme Dokunma' Eylemi
 
Yürüyüşün ardından mahalle sakinleri Müzik Akademisi’nin önüne gelerek pankartları girişe bıraktı. Bu sırada akademinin giriş kapısının kilitli olduğu görüldü. Mahalle sakinleri adına Naci Dolunay açıklama yaptı. Mahallede bulunan Müzik Akademisi’nin iki bölümünün Küçükçekmece Belediyesi tarafından yandaş vakıflara peşkeş çekilmesine karşı toplandıklarını belirten Dolunay, "Müzik akademisi ve yanındaki bina civarındaki halkın faydalanacağı bir müzik okulu ve yanında lokal, sosyal tesis olarak planlanmış ve eski başkan Aziz Yeniay tarafından da bu ifade edilmiştir.Takriben 20 gün önce daha ortada bir protokol ve tahsis yokken binaya Ensar Vakfı’nın flamaları asılmıştır. Mahalle halkının tepkisi üzerine flamalar indirilmiştir" diye konuştu.
 
Akademinin iki bölümünün Ensar Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti’ne verildiğini ifade eden Dolunay, bu kurumların AKP’ye yandaş kurumlar olduğunu iddia etti. Dolunay, "Ensar Vakfı’nın TÜRGEV ile yakın ilişkide olduğu bu iki vakfın web sayfasında görülecektir. Burada asıl amacın söz konusu binayı TÜRGEV’e vermek olup, bina TÜRGEV’in kamuoyundaki itibarının sarsılması ve olası tepkiler nedeniyle Ensar Vakfı üzerinden TÜRGEV’e verilmek istenmektedir. Her ne pahasına olursa olsun bu peşkeşe karşı direneceğimizi basın aracılığıyla tüm kamuoyuna ilan ediyoruz" dedi. Açıklamanın ardından kapıda bulunan kilidin açıldığı görüldü. Grup açıklamanın ardından yanlarında getirdikleri keman, tef, zil ve darbukalarla şarkı ve türkü söyledi.
Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2014, 17:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER