Mahalleli Panik Yaşadı!

Ortaköy’de elektrik arızası nedeniyle kazı yapan BEDAŞ’a ait kepçe, doğalgaz borusunu patlattı. Bir anda mahalleyi saran doğalgaz kokusu, çevrede korku ve panik yaşanmasına neden oldu.

Mahalleli Panik Yaşadı!
Dereboyu Caddesi Gözlükçü Sokak’ta, elektrik arızası nedeniyle kazı yapan BEDAŞ’a ait kepçe, saat 15.00 sıralarında doğalgaz borusunu patlattı. Sokakta bulunanların iddiasına göre, patlama anında meydana gelen yüksek ses, herkesi sokağa döktü. Mahalle sakinleri bu kez de sokağı saran doğalgaz kokusu nedeniyle panik yaşadı. İhbar üzerine olay yerine gelen İGDAŞ ekipleri yaptıkları çalışma sonrası doğalgazı kesti.
 
YILLARDIR AYNI SORUNU YAŞIYORUZ
 
Mahalle sakinlerinden bir kişi bir hafta önce de başka bir sokakta patlama meydana geldiğini belirterek, “Buranın elektrik hattı yetersiz. Sık sık elektrik kesintisi olduğu için kazı yapıp yama yapıyorlar. Elektrikler iki gündür kesik olduğu için BEDAŞ yine çalışma yapıyordu. Kepçe operatörüne sokakta doğalgaz hattı olduğunu söyledik. Buna rağmen kepçeyi vurarak doğalgaz hattını patlattı. Ondan sonra da gitti. Büyük korku ve panik yaşadık. Havaya uçacaktık” dedi.
 
40 yıldır aynı mahallede oturduğunu belirten Mehmet Demirel, “Buranın kabloları ve trafoları yetersiz. Bir hafta önce başka sokak, bugün burası. Burada yama değil komple elektrik hatlarının yenilenmesi gerekiyor. Bugün burada kontrolsüz ve bilinçsiz bir şekilde, İGDAŞ’a bilgi verilmeden kazı yapıldı” diye konuştu.
 
İGDAŞ olaydan sonra patlama olan sokakta güvenlik önlemi alırken, mahalleye doğalgaz ve elektrik verilmiyor.
Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER