Mağarada Mahsur Kaldılar

Konya’da gezmek için çıktıkları mağarada mahsur kalan 2 arkadaş AFAD ekipleri tarafından kurtarılırken, kayadan düşüp yaralanan arkadaşları da hastaneye kaldırıldı.

Mağarada Mahsur Kaldılar
Olay, saat 17.00 sıralarında merkez Meram ilçesi Dere Mahallesi Yeşildere Caddesi üzerinde bulunan Yedikatlı Mağaralarda meydana geldi. İddiaya göre bayramın ilk günü gezmek için mağaralara gelen Ali Kuyucu (18), Mustafa Çalışkan (17) ve Veysel Yorulmaz (18) isimli 3 arkadaş kayalara tırmanarak mağaraya ulaştı. Arkadaşlardan Veysel Yorulmaz gezdikleri sırada ayağının kayması sonucu kayalıklara düşerek yaralandı. Mağaralarda kalan Kuyucu ve Çalışkan durumu polis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri mağaraya ulaşamayınca AFAD ekiplerinden yardım istendi. Veysel Yorulmaz, AFAD ekipleri tarafından düştüğü yerden kurtarılarak ambulansla Meram Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı.
 
Mağarada kalan Ali Kuyucu ve Mustafa Çalışkan ise mağaraya uzatılan iple yukarıya çekilerek yaklaşık 3 saat sonra kurtarıldı. Olayı yara almadan atlatan Kuyucu ve Çalışkan, "Biz gezmek için mağaraya tırmandık. Ancak arkadaşımız Veysel ayağı kayarak düşüp yaralandı. Bizde durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirdik. Onlarda bizi iple yukarıya çekerek kurtardı. Hiç korkmadık. Macera oldu. Amacımız mağarayı gezip bir şey öğrenmekti" dedi.  İki arkadaş daha sonra kendilerini kurtaran AFAD ekibiyle hatıra fotoğraf çektirdi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 22:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER