banner51

Maganda Kurşunu Tarlada Hayatına Son Verdi

Şanlıurfa’da tarlada çalışan 22 yaşındaki genç kız, maganda kurşunu ile kafasından vuruldu. Hastaneye kaldırılan genç kızın beyin ölümü gerçekleşti.

Maganda Kurşunu Tarlada Hayatına Son Verdi

 

Olay, Şanlıurfa-Viranşehir yolu 2. Kilometresinde bulunan Perşembe köyünde meydana geldi. İddiaya göre, ailesi birlikte isot tarlasında çalışan 22 yaşındaki Naile Akdemir, tarlanın yan tarafından bulunan özel bir şantiyeden gelen bir kurşunun kafasına isabet etmesi sonucu ağır yaralı olarak Şanlıurfa’da özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada bitkisel hayata giren genç kız yaşam mücadelesi verirken, Jandarma ekipleri olayın yaşandığı bölgede geniş güvenlik önlemleri altında çalışma yaptı.
 
Olayı anlatan amca Mehmet Akdemir, “Burada yeğenim tarlada çalışırken yan tarafta bulunan şantiye görevlileri tarafından şantiye içerisinde bir ağaca hedef almak suretiyle poligon gibi ateş açmaları sonucu gelen bir mermi yeğenime isabet etti. Yaralanan yeğenimi hemen hastaneye kaldırdık. Şuan beyin ölümü gerçekleşmiş, biz yandık başka kimse yanmasın. Devlet büyüklerine sesleniyoruz. Barış sürecindeyiz, artık çatışmalar yok. Bu silahları toplasınlar, başkasının ciğeri yanmasın” diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Amca Akdemir, yeğeninin vurulduğu esnada çalıştığı tarlada bırakılan mermi ile delinmiş eşarbını ve kazmayı göstererek yetkililerden bu olaylara önlem alınmasını istedi.
 
Olayın yaşandığı esnada yine tarlada çalışan görgü tanıkları ise, “Burada sürekli silah sıkıyorlar. Şantiye alanını poligona çevirmişler. Önlemler alınsın” dediler.
 
Ayrıca iddiaya göre daha önceden de söz konusu şantiye de sürekli ağaca hedef almak suretiyle atışlar yapıldığı ve şikayetçi oldukları yerlerden konuya ilişkin çalışma yapılmadığı öne sürüldü.
 
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.
Güncelleme Tarihi: 26 Mayıs 2013, 16:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER