Maganda Kurşunu Otobüs Dinlemedi!

Şanlıurfa’da, sokak ortasında iki grup arasında çıkan ve pompalı tüfeklerin kullanıldığı kavganın ortasında kalan halk otobüsünde saçmalara hedef olarak yaralanan 4 kişinin yaşadığı dehşet anları, aracın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Ulubatlı Mahallesi’nde dün öğle saatlerinde, Şanlıurfa Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Ahmet Aydoğdu ile üyeleri arasında destekleme primi yüzünden çıkan tartışmada 20 kişilik iki grup pompalı tüfeklerle birbirine ateş açtı. Ortalığın savaş alanına döndüğü silahlı kavgada belediyeye ait halk otobüsü çatışmanın ortasında kaldı.

Otobüsteki Nahide D. ile kucağındaki oğlu 9 yaşındaki Yusuf Kerem D., kavga sırasında saçmalara hedef olarak baş ve kollarından yaralandı. Yolculardan Ali M. ile İbrahim Halil A. da yaralandı. Yolcuların yaşadığı dehşet anları, aracın güvenlik kamerasına saniye saniye yansıdı.

Görüntülerde, paniğe kapılan yolculardan bazılarının yerlere eğildiği, bazılarının da otobüsten inerek kaçmaya çalıştığı görülüyor. Sürücü, soğukkanlılığını koruyarak yaralıları otobüsle hastaneye götürmeye çalışıyor.

Hastanede tedavileri devam eden yaralılardan Yusuf Kerem D.'nin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Olayla ilgili 7 kişiyi gözaltına alan polisin sorgusu sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2012, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER