banner51

Maganda Kurşunu İle Yaralanan Çocuk Öldü

Şanlıurfa’da, nereden geldiği belirlenemeyen kurşunun başına isabet etmesi ile ağır yaralanan ve 10 gündür hastanede tedavi gören 12 yaşındaki Mehmet Doğan, bu sabah yaşamını yitirdi.

Maganda Kurşunu İle Yaralanan Çocuk Öldü
İnşaat işçisi Salih Doğan, 10 gün önce eşi Hacer ve oğlu Mehmet ile birlikte kiralık ev aramaya çıktı. Devteşti Mahallesi’nde ev arayan Doğan Ailesi ara sokaklarda dolaşırken nereden ateşlendiği bilinmeyen tabancadan çıkan kurşun 6’ncı sınıf öğrencisi Mehmet’in başına isabet etti. Mehmet Doğan ailesi tarafından götürüldüğü Balıklıgöl Devlet Hastanesi’nde tedaviye alınırken, tabancayı ateşleyen kişiye ise ulaşılamadı.
 
Ağır yaralanan Mehmet Doğan, yoğun bakım ünitesinde 10 gündür süren yaşam mücadelesini bu sabah kaybederek yaşamını yitirdi. Ölüm haberi ile Doğan Ailesi’nin fertleri yasa boğulurken, Mehmet’in cenazesi ise otopsisinin ardından defnedilmek üzere ailesine teslim edildi.
 
Cenazeyi yakınlarıyla birlikte teslim alan anne Hacer Doğan, gözyaşı dökerek oğlunun ölümüne yol açan magandanın bir an önce bulunmasını istedi. Maganda kurşunu ile yaşamını yitiren Mehmet Doğan’ın, cenazesinin Adıyaman’ın Kahta ilçesinde toprağa verileceği bildirildi.
 
BAŞBAKAN’DAN YARDIM İSTEMİŞTİ
 
Maganda kurşunu ile oğlunu kaybeden baba Salih Doğan oğlunu yaralayan kurşunu ateşleyen kişinin bulunması için geçen hafta Şanlıurfa’ya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun elini öperek olayı anlatan mektup vererek yardım istemişti. Başbakan Davutoğlu da gözyaşına boğulan ve sarılarak teselli ettiği baba Salih Doğan’a gerekenin yapılacağı söylemişti.
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER