Madenciler İçin Hatıra Ormanı

Kocaeli’nin Körfez İlçesi’nde, maden kazalarında hayatını kaybeden işçilerin anısına oluşturulan Maden Şehitleri Hatıra Ormanı’na Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin de katılımıyla fidan dikimi gerçekleştirildi.

Madenciler İçin Hatıra Ormanı
 
Körfez İlçesi’nin İlimtepe mevkiinde oluşturulan ’Maden Şehitleri Hatıra Ormanı’ndaki fidan dikimine Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, İktisadi ve İdari Bilimler Dekanı Prof. Dr. Vasfi Haftacı, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu Mehmet Çevik, 200 civarında Kocaeli Üniversitesi öğrencisi, Körfez Belediyesi Başkan yardımcıları ve birim müdürleri, meclis üyeleri, bazı siyasi parti ve oda temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.
 
Fidan dikme töreninde konuşan Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, maden kazalarının tüm ülkeyi yasa büründürdüğünü belirterek, "“Bu acıyı unutmamız mümkün değil. Bu kapsamda şehitlerimizin unutulmaması ve her zaman hatırlanması amacıyla bu bölgede şehitlerimiz anısına hatıra ormanı açmak istedik. Bu konudaki hassasiyetleri nedeniyle Kocaeli Üniversitesi öğrencilerine ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bu fidanlar büyüdükçe acılarımız azalır" diye konuştu.
 
Daha sonra hatıra ormanına öğrenciler ve diğer katımcılarla birlikte binlerce fidan dikimi gerçekleştirildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2014, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER