LYS Maratonunda Son Heyecan Başladı

Üniversiteye girişte ikinci aşama olarak uygulanan Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'nın Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) başladı. Tek oturum olarak uygulanan sınavda 308 bin 702 aday yarışıyor.

LYS Maratonunda Son Heyecan Başladı

Üniversite adaylarının 2012 LYS maratonu Fen Bilimleri Sınavı (LYS-2) ile sona eriyor. Fizik, Kimya ve Biyoloji testlerinin yer aldığı oturum saat 10.00'da başladı. Tek oturum olarak uygulanan LYS-2'de 308 bin 702 aday başarılı olmak için ter döküyor. Toplam 135 dakika sürecek sınavda adaylar, Fizik, Kimya ve Biyoloji bölümlerinin her birinden 30 soru cevaplayacak. Adaylara, her test için 45 dakika süre verilecek. Tüm sınavlarda testler ayrı soru kitapçıklarında bulunurken, tek cevap kağıdı kullanılacak.

Sınava giren adaylar, sınav maratonunun bitecek olmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Adaylar, bir yıllık çalışmalarının karşılığını almak istediklerini dile getirdi. Bazı adaylar da kendilerini destekleyen ailelerini mahcup etmemek için sınavda başarılı olmak istediklerini ifade etti.

Sınava geç kalan bazı öğrenciler ise büyük telaş yaşadı. Adaylar, güvenlik görevlilerinin yardımıyla sınava girecekleri sınıflara koşarak gitti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2012, 11:22
YORUM EKLE

banner47