Lüks Yaşam Emniyette Son Buldu

Bursa’da kiraladıkları lüks konutlarda oturup, lüks otomobiller kullanan E.Y.A (36) ve eşi S.M.A (31), 15 işyerinden sahte parayla akıllı telefon satın alarak dolandırıcılık yaptıkları iddiasıyla yakalandı.

Lüks Yaşam Emniyette Son Buldu
Bir ihbarı değerlendiren Bursa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekipleri, kiralık lüks otomobil kullanan E.Y.A. ile eşi S.M.A.’nın sahte TL ve dolar ile akıllı telefon satın aldıklarını belirledi. Telefn satan işyerlerine lüks otomobille gidip kendilerini zengin olarak tanıtarak güven kazanan E.Y.A. ile S.M.A.’nın bu zamana kadar 15 kişiyi dolandırdığını belirleyen polis, şüpheli çiftin Merkez Nilüfer İlçesi’nde kiraladıkları rezidansa savcılıktan alınan izin ile baskın yaptı.
 
SAHTE PARALARI BALKONDAN ATTILAR
 
Kapıyı koçbaşı kullanarak kırıp içeri giren polis, yanlarında bulunan sahte dolar ve TL’leri balkondan atmaya çalışan E.Y.A. ve S.M.A.’yı yakaladı. Binanın bahçesinde yapılan aramada ise sahte olduğu tespit edilen 7 bin TL ile 600 dolar bulundu.
 
Dolandırdıkları kişiler tarafından teşhis edilen  şüpheliler evmniyette verdikleri ifadede şöyle dedi:
 
"Bursa’da akıllı telefon satan işyerlerine lüks araç ile gidiyoruz. Zengin havası veriyoruz. Onlar da bize inanıyor ve güveniyor. Aldığımız telefon karşılığında verdiğimiz paranın sahte olduğunu düşünemiyorlar. Fakat sonunda yakalandık." 
 
İfadeleri alınan zanlılar ’Dolandırıcılık’ suçundan çıkartıldıkları nöbetçi mahkemece denetimli serbestlik koşulu ile tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldılar.
Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2016, 11:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER