banner24

Lüks Geminin İlk Seferi Kuşadası'na

Türkiye’nin en önemli kruvaziyer merkezi olan Kuşadası Limanı, bugün dev gemileri ağırladı. Kuşadası Ege Ports Yolcu Limanı’na sabah erken saatlerden itibaren yanaşmaya başlayan beş transatlantik kruvaziyer gemisi ile yaklaşık 15 bin yolcu ve mürettebat geldi.

Lüks Geminin İlk Seferi Kuşadası'na

Bahama bayraklı 'Mariner of the Seas', 'Silver Wind', 'Wind Spirit', Hollanda bayraklı 'Noordam' ile denize indirildikten sonra ilk seferinde Kuşadası’na uğrayan Marshall Adaları bayraklı 'MS Riviera' gemileriyle gelen çoğunluğu Amerikalı turistlerin bir kısmı hacı olmak için Efes- Meryemana turuna çıkarken, bazıları da ilçe merkezinde gezmeyi tercih etti. Gemilerin akşam saatlerinde Kuşadası’ndan ayrılacakları belirtildi.

Öte yandan, dünyanın en büyük 3’üncü kruvaziyer firması olan 'Oceana Cruise Line''a ait olan ve 12 Mayıs 2012 tarihinde yapımı tamamlanarak Barcelona'da denize indirilen “MS Riviera', Kuşadası ve Türkiye'ye ilk seferinde protokol töreniyle karşılandı. Limana yanaşan gemiye Kuşadası Kaymakamı Mustafa Esen, Belediye Başkanı CHP'li Esat Altungün, Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Ören, Esnaf Odası Başkanı Halit Şakar ve Ege Ports Liman işletmesi yetkilileri ziyarette bulundu. İtalyan Gemi Kaptanı Monzi Luca tarafından karşılanan heyete çeşitli ikramlar yapıldı. Kuşadası Kaymakamı Esen Gemi de kaptanı Monzi Luca’ya özel olarak yaptırılan gemi işlemeli çini takdim etti.

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2012, 17:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER