LPG Yüklü Tanker Alev Alev Yandı

Son dakika... Kocaeli Körfezi'ndeki bir tankerde yangın çıktı. Tankerdeki 7 kişi yaralandı. Yangına müdahale eden römorkörlerin birinde yaralanan 3 personel hastaneye kaldırıldı. Yangın kontrol altına alındı. Körfez gemi trafiğine kapatıldı.

LPG Yüklü Tanker Alev Alev Yandı
İzmit Körfezi Tütünçiftlik açıklarında LPG yüklü bir tankerin yandığı ihbarı üzerine bölgeye Kıyı Emniyeti ekipleri hareket etti. Kaptan köşkündeki patlamadan sonra çıkan yangın kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları başladı. Yangına müdahale eden römorkörlerden biri de yandı. Bunun içindeki 3 mürettebat hastaneye gönderildi. Yangında 7 kişinin yaralandığı belirtildi. Geminin mürettabatı tahliye edildi.
 
YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI
 
Kocaeli Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, "Yangın sonrası denize atlayanlar oldu. Geminin içinden de yangına müdühale edildi. Şu an kontrol altına alındığı bilgisi geliyor. Hem Donanma Komutanlığı hem belediye ekipleri hem de firmanın personeli içeriden müdahale ediliyor. Mürettabatla ilgili bir tehlike yok. 7 kişinin yaralı olduğu bildiriliyor. Yangın çıkınca denize atlamışlar. Kurtarıldılar."
 
TÜPRAŞ TESİSLERİNE 700 METRE UZAKLIKTA
 
Yanan tanker, TÜPRAŞ tesislerine 600-700 metre mesafede bulunuyor. 
Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 17:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER