Lösemiye Dikkat Çekmek İçin Yağmura Rağmen Yürüyor

Lösemiye dikkat çekmek isteyen 29 yaşındaki Yavuz Aslan, Muğla’nın Fethiye İlçesi’nden başladığı ve İstanbul’da noktalayacağı yürüyüşünde, Aydın’ın İncirliova İlçesi’ne ulaştı. Yağmura rağmen pes etmeyen Aslan, İzmir’e doğru yola çıktı.

Lösemiye Dikkat Çekmek İçin Yağmura Rağmen Yürüyor
Lösemiye dikkat çekmek için ’1 Adam 1000 Adım’ adını verdiği İstanbul yürüyüşüne 20 Kasım’da Fethiye’den başlayan yamaç paraşütü pilotu Yavuz Aslan’ı, Aydın’ın İncirliova İlçesi’ne ulaştığında olumsuz hava koşulları karşıladı. Sağanak yağmura rağmen yürüyüşünü sürdüren Aslan, yaklaşık bir ay sonra İstanbul’da olmayı planlıyor.
 
Yürüyüşü hakkında açıklama yapan Aslan, "Bu projenin amacı lösemili hastalara dikkat çekmek. Farkındalık oluşturup insanların ilgisini bu yöne çekmek. Eğer insanların yüreğine dokunabilirsem bağış yapmalarını sağlamak istiyorum. Yaklaşık 40 gün olarak planladığım yürüyüşün, şu an 180’inci kilometresindeyim. İzmir’e doğru yoluma devam edeceğim. Daha sonra Manisa, Balıkesir, Bursa, Yalova ve oradan İstanbul’a varmayı planlıyorum. Tabii ki yürümek biraz daha zor oluyor. Biz yürüyeceğiz diye yola çıktık. Yola devam edeceğim" dedi.
Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2015, 11:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER