Liseli Gencin Ailesi Ve Sevenlerinden Eylem

Ataköy’de geçtiğimiz hafta Pazar günü bir parkta ’Yan baktın’ kavgası sebebiyle bıçaklanarak öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Ömer Fatih Öztürkler’in ailesi ve sevenleri zanlıların bulunmadığı gerekçesiyle eylem yaptı.

Liseli Gencin Ailesi Ve Sevenlerinden Eylem
SİTE ÖNÜNDE GERGİNLİK
 
Ataköy’de bir alışveriş merkezi önünde toplanan yaklaşık yüz kişilik grup ilk olarak kısa süreliğine yolları gidiş-geliş yönünde kapattı. "Katiller bulunsun hesap sorulsun", "Fatih’e uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan atan grup, daha sonra Öztürkler’i öldürdüğü iddia edilen kişinin oturduğu belirtilen sitenin önüne geldi. Site önünde bulunan kalabalığa yolu kapattıkları gerekçesiyle tepki gösteren bir kadın, kalabalık tarafından öfkeyle karşılandı. Site önünde yaşanan gerginlikte 2 polis memuru kalabalığı sakinleştirdi.
 
"OĞLUM HİÇ UĞRUNA ÖLDÜ, KATİLİNİ ORTAYA ÇIKARSINLAR"
 
Acılı Anne Semra Öztürkler oğlunu öldüren kişi veya kişilerin bulunmasını istediğini söyleyerek, "Cumhurbaşkanından, Başbakandan, Milletvekillerinden, herkesten yardım bekliyorum. Benim 17 yaşında oğlum ölmüş. Ben Türkiye için asker yetiştiriyordum. Benim oğlumun katilini ortaya çıkarsınlar. Benim oğlumun katilini bulsunlar. Ben oğlumun katilini istiyorum. Bir hiç uğruna benim oğlum öldü. Bütün insanlardan yardım bekliyorum. İçim yanıyor, içim. Ben onunla gurur duyuyordum. Bir tane cani benim oğlumu hiç uğruna öldürdü" diye feryat etti. Baba Harun Öztürkler ise oğlunun ölümü üzerinden 7 gün geçtiğini belirterek zanlıların bulunmadığını ifade etti.
Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2015, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER