banner51

Liseli Genç Tekrar Evinde

Muğla’nın Bodrum İlçesi, Bitez Beldesi’ndeki evinden geçen salı günü ailesinin uyarılarına rağmen ehliyetsiz olarak motosiklet kullandığı için kızmalarından korkup ortadan kaybolan 15 yaşındaki lise öğrencisi G.T. Muğla’nın Milas İlçesi’nde çalıştığı kuaförde polis tarafından bulunup, ailesine teslim edildi.

Liseli Genç Tekrar Evinde
Turgutreis Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi 1’nci sınıf öğrencisi G. T. 5 Şubat’ta, dolaşmak için Bitez Beldesi’ndeki evlerinden çıktı. Akşam eve dönmemesi üzerine gidebileceği yerlere bakan yakınları kendisini bulamayınca, polise kayıp başvurusunda bulundu. İki gündür ortalıklarda görünmeyen gencin bulunması için ailesi Bodrum AKUT’tan da yardım istedi. 14 kişilik Bodrum AKUT ekibi, cuma günü öğlen saatlerinden Bitez Adaboğazı ve Dilekyolu Mevkisindeki tarlalar ve su kuyularında arama kurtarma çalışması başlattı.
 
KUAFÖRDE İŞE BAŞLAMIŞ
En son ortadan kaybolduğu gün ehliyeti olmadığı için kullanmasına izin vermedikleri motosikletiyle gördükleri oğullarının kızmalarından korktuğu için eve dönmemiş olabileceğini ileri süren baba Can (47) ve anne Feriştah Türk’ün de katıldığı aramalara rağmen 3 gündür haber alınamayan liseli gencin yeri polise gelen bir ihbarla belirlendi. İhbarcının, ulusal basında çıkan haberlerden fotoğrafını görüp, arandığını öğrendiği gencin Milas’taki bir kuaförde çalıştığı tespit eden polis, buradan alıp ailesine teslim etti.
 
MUTLULUK TABLOSU OLUŞTURDULAR
Tekrar ailesiyle birlikte olmanın mutluluğunu anne ve babasına sarılarak yaşayan G.T., “Evde olmak çok güzel. Yaptığım şeyden pişmanım. Buradan yürüyerek Milas’a gittim. Elimde mesleğim olduğu için çalışmam kolay olur diyerek, müracaat ettiğim bir kuaför yanına kabul etti. Çalıştım. Babamın kızacağını düşünüp, gitmiştim. Ancak korkumun yersiz olduğunu gördüm” dedi. Lise öğrencisi G.T. yaşıtlarına da, "Benim gibi çabuk hareket etmeyin. İyi düşünün. Sonra pişman olmayın” uyarısında bulundu.
 
Oğlundan ayrı geçen günlerde perişan olduklarını dile getiren anne Feriştah Türk ise “İnşallah bir daha böyle bir şey yapmaz” diye temennide bulundu. Baba Can Türk ise anne ve babalardan çocuklarına sahip çıkıp, destek olmalarını istedi.
Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2014, 20:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER