Lilly 13 Milyon Liralık Sigara Ele Geçirdi

İstanbul Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ekipleri Ambarlı Limanı’nda kaçak sigara operasyonu düzenledi. Tütün Dedektör Köpeği "Lilly"nin tepki verdiği konteynerlerde yapılan aramalarda piyasa değeri 13 milyon lira olan kaçak sigara ele geçirildi.

Lilly 13 Milyon Liralık Sigara Ele Geçirdi
 
İstanbul Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü’ne bağlı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü ve Ambarlı Gümrük Müdürlüğü ekipleri Ambarlı Limanı’nda konteynerler içerisinde beyan edilmeyen sigaralar olduğu, bunların farklı beyanlarla ülkeye kaçak olarak sokulacağı ihbarı üzerine çalışma başlattı. İncelemeler sonunda konteynerlerin Mısır’dan Ambarlı Limanı’na geldiği belirlendi.
 
Gümrüğe sunulan belgeleri inceleyen ekipler sigaraya ilişkin beyana rastlayamayınca operasyon kararı aldı.
 
Plastik hammaddesi beyanı yapılan konteynerlerde Tütün Dedektör Köpeği "Lilly"nin yardımıyla arama başlatıldı. Lilly’nin tepki vermesi üzerine savcılık talimatı doğrultusunda konteynerlerde detaylı arama başlatıldı. Yapılan incelemede dört konteynerin üçünde TAPDK bandrolü bulunmayan 1 milyon 620 bin paket sigaraya el konuldu. El konulan sigaraların piyasa değerinin yaklaşık 13 Milyon lira olduğu tespit edildi. Alıcı firma ile gümrük işlemlerini yapan aracılar ile ilgili olarak Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2015, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER