Liderlerin Halı Portreleri

Kayseri’de Bedesten Çarşısı’nda satılan liderlere ait portrelerin bulunduğu halılar, ilgi görüyor.

Liderlerin Halı Portreleri
800 yıllık Kapalı Çarşısı’yla bağlantılı olarak 1947 yılında yapılan Bedesten Çarşısı’nda 25 yıldır halıcılık yapan 49 yaşındaki Ahmet Küçükercan, 7 Haziran seçimleri öncesi hareketliliğin arttığını belirtti. 2009 yılında meydana gelen helikopter kazası ile hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi (BBP) eski Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yer aldığı portrelerin son dönemde daha fazla ilgili gördüğünü belirten Küçükercan, "Bunun yanında Atatürk portresinin yer aldığı halılarda yoğun ilgi görüyor" dedi.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanı sıra MHP’nin kurucu lideri Alpaslan Türkeş’in de portrelerin yer aldığını belirten Küçükercan, şunları söyledi:
 
"Talebe göre siyasi liderlerin portrelerini yapıyoruz. Şu an işyerinde örnek olarak astıklarımızın ardından eğer istenirse CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra diğer liderlerin ve bazı ünlülerin de portrelerinin yer aldığı halıları yapıyoruz. Bunun yanında Fatih Sultan Mehmet portresi de padişahlar arasında en çok ilgi gören halı. Halıları, 35 lira ile 75 lira arasında fiyatlara satıyoruz."
Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2015, 11:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER