'Lastikleri Almanlar Yaktırdı'

Bakan Mehdi Eker, Kobani'ye destek eylemlerinin çözüm sürecini sabote etmek için düzenlenen uluslararası bir provokasyon olduğunu söyledi. Bu kapsamda, Diyarbakır'da yaşanan dikkat çekici bir olayı anlata Eker, sağduyu çağrısında bulundu.

'Lastikleri Almanlar Yaktırdı'
 Diyarbakır’daki Kobani eylemleri kapsamında, 1'i kadın olmak üzere 5 Alman gazetecinin gözaltına alındığı belirtilmişti.
 
Gelişmeyle ilgili Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker’den bir açıklama geldi.
 
Eker olayla ilgili, Diyarbakır'a Almanya'dan gelen 5 kişinin çocuklara lastik yaktırıp haber yapmaya çalıştığını, bu kişilerin gözaltına alındığını söyledi.
 
Kanal 24'te soruları cevaplayan Eker, "Kobani bu işin bahanesi. Asıl amaç çözüm sürecinde sıkıntı yaratmak" dedi ve şöyle devam etti: "Bu aslında barış ortamını zehirleme teşebbüsüdür. Türkiye'nin en önemli sorununu çözmesinden rahatsız, içeride bağlantıları olan uluslararası bir akıl, bir plan var."
 
Çözüm süreci için kararlılık mesajı veren Eker, bölgede yaşayan vatandaşlara seslendi:
 
"Geri adım atmıyoruz. Çözüm sürecine zarar vermesine izin vermeyiz. Demokratik haklarını kullansınlar, mitingler yapsınlar ama vandallık yapmasınlar, yakıp yıkmasınlar. Hepimizin sağduyu çağrısı yapması lazım. Şiddete ve teröre karşı duralım.
 
ntvmsnbc

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2014, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER