banner51

Kuyumcu Soygununda Dehşet!

Diyarbakır’da cuma akşamı maskeli 3 kişinin uzun namlulu silahlar kullanarak kuyumcuda gerçekleştirdiği soygununun dehşet görüntüleri ortaya çıktı. Kuyumcu Cuma Bürkün’e ateş edip, tabanca kabzası ile başına vuran 3 silahlı soyguncu, 3.5 kilo altını alıp kaçtı. Başından ve omuzundan yaralanan kuyumcu Cuma Bürkün tedavi altına alınırken, polis ikisi uzun namlulu silah biri de tabancalı olan 3 soyguncuyu yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Kuyumcu Soygununda Dehşet!
 
Diyarbakır merkez Bağlar İlçesi Nüket Coşkun Caddesi üzerinde Cuma Bürkün’ün sahibi olduğu kuyumcuya geçen Cuma günü saat 16.14 sıralarında yüzleri kapalı ve ikisinin elinde uzun namlulu silah birinin de tabanca bulunan 3 kişi girdi. İddiaya göre şüphelilerden biri tezgahın üzerine çıkarken, diğeri elindeki uzun namlulu silahla Cuma Bürkün’e ateş etti. Ellerindeki silaha aldırış etmeden kendilerine direnen Cuma Bürkün’e şüpheliler hem ateş etti, hem de silahların kabzası ile vurmaya başladı. Bürkün, bir taraftan teşhirde bulunan bilezikleri almaya çalışan soyguncuyu engellemeye çalışırken, diğer taraftan kendisini engelleyen diğer songuncu ile boğuştu. Soygunculardan birinin yüzündeki maskeyi çıkaran kuyumcu Bürkün, başına silahın namlusu ile vurulması sonucu kanlar içinde kaldı.
 
GÜVENLİK KAMERASI AN BE AN KAYDETTİ
 
Kuyumcuda bulunan güvenlik kamerası soygunu ve kuyumcunun soyguncularla yaptığı mücadeleye saniye saniye kayıt altına aldı. Polis, güvenlik kamerası görüntülerini incelemeye alırken, bilezik ve yüzüklerden oluşan 3.5 kiloluk altınla kaçan soyguncuları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.
 
Ellerindeki silahlara rağmen soygunculara direnerek yaralanan kuyumcu Cuma Bürkün, tedavi altına alındı. Cuma Bürkün’ün kuyumculuk yapan kardeşi Celal Bürkün, ağabeyinin soygunculara silahlarına rağmen direndiğini ancak 3 soyguncunun 3.5 kilo altını çaldığını söyledi. Celal Bürkün, "Allah’a çok şükür ağabeyime kurşunlar denk gelmemiş. Darp sonucu kafası yarıldıı, omzundan yaralandı" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2014, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER