Kuyu Cinayetini Aydınlatan Ekibe Ödül

Kayseri Valiliği, aralarında 9 yıl önce kuyuya atılarak öldürülen Huriye Arısoy Karaman cinayetini çözen ekibin de olduğu başarılı 21 polisi ödüllendirdi.

Kuyu Cinayetini Aydınlatan Ekibe Ödül
 
Kayseri Valisi Orhan Düzgün, Emniyet Müdürlüğünde düzenlenen törende 9 yıl önce işlenen cinayet olayını aydınlatan ekip ile asayişi bozmaya yönelik olaylarla etkili mücadele ederek suçluların yakalanmasını sağlayan  Emniyet Müdürlüğü personelini ödüllendirip, başarı belgesi verdi. Vali Düzgün, Emniyet Müdürlüğü’nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, emniyet hizmetlerinin en çok yokluğu hissedildiğinde önemi ortaya çıkan kamu hizmetleri arasında yer aldığını söyledi. Düzgün, her geçen gün nüfusu artan Kayseri’de suç ve suçluyla mücadelede daha çok mücadele etmenin önemine işaret etti. Vali Düzgün, konuşmasının ardından 9 yıl önce fail meçhul kalmış bir olayı ayrıntılarıyla aydınlatan Emniyet Müdür Yardımcısı Tuncay Yalçınoğlu, Asayiş Sube Müdürü Mehmet Ali Hasanköse, Komiser İlkay Salim, Salih Uyaroğlu, Komiser Yardımcısı Doğan Merden, polis memurları Semih Yetik, Nuh Çelik, Çağlar Çetin ve Musa Erakçay’dan oluşan 9 kişilik ekip ile suç ve suçlularla mücadelede başarı gösteren toplam 21 personeli ödüllendirerek, başarı belgesi verdi.
 
9 YIL SONRA SIR PERDESİ ARALANDI
 
Kayseri polisi bir süre önce 9 yıl önce işlenen kuyu cinayetiyle ilgili sır perdesi aralamış, Adanalı 32 yaşındaki Huriye Arısoy Karaman’ın, kendisini fuhuşa zorlayan eşi 44 yaşındaki Metin Karaman tarafından bıçaklanıp, canlı canlı 8 metre derinlikteki kuyuya atılmıştı. Arısoy’un yıllar sonra çürümüş cesedi bulunurken, kimliği Adana’da anne ve babasının mezarları açılarak alınan DNA örneklerinden belirlendi. Cinayetle ilgili gözaltına alınan 3 kişiden Hakan Deli tutuklanırken, cinayet şüphelisi eşi Metin Karaman’ın ’küçük yaştaki kız çocuğuna cinsel istismar’ suçlamasıyla Amasya Cezaevi’nde tutuklu bulunduğu anlaşılmıştı
 
 
Güncelleme Tarihi: 15 Ekim 2014, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER