Kutlamalara Geniş Güvenlik Önlemi

Denizli’de Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171’inci yıl dönümü ve 10 Nisan Polis Bayramı kutlamaları, Gaziantep’te bir işyerinden 6 polis tören kıyafetinin çalınması nedeniyle olası bir terör olayına karşı geniş güvenlik önlemleri altında yapıldı.

Kutlamalara Geniş Güvenlik Önlemi
Denizli Valiliği Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Çelenklerin konulacağı alanın tamamı bariyerlerle çevrilerek, olası terör eylemleri ve sahte polislere karşı önlem alındı. Gaziantep’te 6 polis tören kıyafetinin çalınması nedeniyle Denizli’deki çelenk sunma töreninde polis kıyafeti ile olası eylem yapma ihtimalini göz önünde tutarak önlemlerin en üst seviyeye çıkarıldığı öğrenildi. Sivil polisler ve bomba uzmanı polislerde tören alanının çevresinde önlem aldı. Denizli İl Emniyet Müdürü Hüseyin Namal, Emniyet Müdür Yardımcıları, şube müdürleri ve polis memurlarının katıldığı tören çelenk sunulmasıyla başladı. Müdür Namal, anıta çelenk koyduktan sonra tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla sona erdi.
 
Müdür Namal, Denizli’nin huzurlu bir kent olduğunu belirterek, "Teşkilatımızın 171. kuruluşunu kutladık. Bu yılki etkinliklerimizi daha çok şehitlerimi anma ve onlarla daha fazla birlikte olma şeklinde yapıyoruz. Her zaman yanımızda olan ve desteğini esirgemeyen halkımıza teşekkür ederiz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2016, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER