Kütahya- Afyonkarahisar Karayolu Trafiğe Kapandı

Kütahya’da kar yağışı ulaşımı olumsuz yönden etkiledi. Kütahya-Afyonkarahisar karayolu trafiğe kapandı. Ekipler yolun ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Kütahya- Afyonkarahisar Karayolu Trafiğe Kapandı
Kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Kütahya-Afyonkarahisar karayolu akşam saatlerinde ulaşıma kapandı. Polis ekipleri, Afyonkarahisar istikametine gitmek isteyen araçları kent çıkışında akaryakıt istasyonları ile boş alanlarda bekletiyor. Emniyet Müdürlüğü yetkilileri Kütahya-Afyonkarahisar karayolunun 30’uncu kilometresinde buzlanma nedeniyle bazı araçların yolda kalması sonucu ulaşımın kapandığını belirtti. Yetkililer karayolları ekiplerinin yolu trafiğe açma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.
 
ESKİŞEHİR VE BİLECİK’TE DE ULAŞIM AKSADI
 
Eskişehir’de kar yağışı etkili oldu. Eskişehir-Kütahya, Eskişehir-Bozüyük karayolunda ulaşım güçlükle sağlanıyor. Çok sayıda maddi hasarlı trafik kazaların da meydana geldiği Eskişehir’de Kızılay görevlileri de araçlarda bekleyen vatandaşlara kumanya dağıttı.
 
Bilecik’in Bozüyük ilçesinde belediye ekipleri akşam saatlerinden itibaren de ilçe merkezindeki cadde ve sokaklar ile çevreyolunda yollarda kar temizleme çalışmasını sürdürdü.
 
Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2015, 00:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER