banner9

Kuşadası'nda Aranan 5 Kişi Yakalandı

Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde, çeşitli suçlardan aranan ve bazılarının hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 5  kişi, polis tarafından yakalandı.

Kuşadası'nda Aranan 5 Kişi Yakalandı
Kuşadası’nda polis, çeşitli suçlardan aranan ve bazıları hakkında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 5 kişinin yakalanması için çalışma başlattı. Şüphelilerle arkadaş olan  adı açıklanmayan bir kişinin, aranan kişilerin kendisini kaçırdığını ve 10 gün boyunca alıkoyduğunu söylemesi üzerine harekete geçildi. Teknik takip yapan polis, hazırlıkların tamamlanmasıyla gece operasyon yaptı.
 
Kuşadası Kadınlar Denizi Mahallesi’nde vatandaşlara korku saldığı belirtilen çete üyeleri E.Y. (24), C.Y. (18), B.U. (26), T.K. (37) ve E.T.’nin (21) ev ve işyerlerine baskın yapıldı. Aramalarda bir 6.35 milimetre çapında tabanca, bu tabancaya ait şarjör ve 7 mermi ile elektroşok cihazı, bir bıçak, 73 gram, kristal denilen uyuşturucu madde, bir hassas terazi, uyuşturucu madde içiminde kullanılan çeşitli düzenekler ele geçirildi. 5 şüpheli ise gözaltına aldı.
 
Emniyetteki işlemlerinin ardından şüpheliler ’kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’, ’tehdit’, ’yağma’, ’uyuşturucu madde ticareti yapmak ve kullanmak’ suçlarından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden E.Y. hakkında 10 yıl 3 ay, T.K. hakkında 10 ay ve E.T. hakkında ise 3 ay kesinleşmiş hapis cezalarının bulunduğu belirtildi.
 
Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2015, 16:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER