banner24

Kuruyemişçi Değil, Fuhuş Çetesi

İstanbul’da düzenlenen operasyonda kazandığı parayı PKK’ya gönderdiği belirlenen bir fuhuş çetesi çökertildi. Teknik takipte, çete üyelerinin kuruyemişçiyi aratmayan şifreli görüşmeler yaptığı da belirlendi.

Kuruyemişçi Değil, Fuhuş Çetesi

Silivri ilçesine bağlı Gümüşyaka'da turistik bir otelde fuhuş yaptırıldığı ihbarını alan jandarma ekipleri, harekete geçti. Yaklaşık 1 yıl süren teknik takip sonucunda şebekenin şifreli konuşmaları deşifre edildi.

Şebeke üyeleri “fındık” isteyen müşteriye Arap kadın, “fıstık” isteyen müşteriye Ukrayna, Moldova veya Rus kadın, “leblebi” isteyene ise Türk kadın gönderildiği tespit edildi.

Şebekenin çalışma yöntemi çözüldükten sonra operasyon düzenlendi.

Operasyonda, 2'si Fas, 2'si Türk olmak üzere 17 kadın ile bu kadınları fuhuşa zorladıkları öne sürülen 15 kişi gözaltına alındı.

Şebekenin elebaşı Fikri B.'nin, çalışma vaadiyle Türkiye'ye getirilen kadınların pasaportlarına el koyup fuhuşa zorladığı belirlendi.

Fikri B.'nin bu yolla kazanılan paraları terör örgütü PKK'ya yolladığı, kardeşinin de “örgüte yardım ve yataklık” suçundan tutuklu bulunduğu öğrenildi.

Adliyeye sevk edilen 15 kişiden çete elebaşısı Fikri B'nin de aralarında bulunduğu 7 kişi tutuklandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2012, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER