banner9

Kurtoğlu'nun Ailesi, Cenazeyi Almak İçin Tekrar İstanköy'de

EGE Denizi’nin Gökova Körfezi açıklarında geçen 21 Temmuz’da meydana gelen Richter Ölçeği’ne göre 6.5 büyüklüğündeki depremde, tatil için gittiği Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda yaşamını yitiren 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu’nun yakınları, cenazeyi almak için bugün tekrar feribotla İstanköy’e gitti.

Kurtoğlu'nun Ailesi, Cenazeyi Almak İçin Tekrar İstanköy'de
 
İstanköy Adası’nda yayın yapan ’www.vimatisko.gr’ internet sitesinin haberine göre, Ege Denizi’nde, merkez üssü Gökova Körfezi’nin Bodrum açıkları olan depremde, iki arkadaşı ile tatil için gittiği Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’nda, Cezayirli Hasan Paşa Camii’nin minaresinin, oturdukları kafeteryanın üzerine yıkılmasıyla enkaz altında kalarak ölen İzmirli Sinan Kurtoğlu’nun ailesi, dün adaya gitti. Bodrum gümrüğünden çıkış yapan Sinan Kurtoğlu’nun babası 65 yaşındaki Ali Kurtoğlu, annesi Simin Kurtoğlu, kardeşi 34 yaşındaki Canan Dereli ve eniştesi 30 yaşındaki Ziya Dereli, ’Hızır Reis’ feribotuna ile İstanköy’e geçti. Ancak otopsi işlemleri tamamlanmadığı için aile cenezaye alamayıp, aynı gün saat 18.30’da Bodrum’a döndü.
 
Kurtoğlu’nun ailesi bu sabah tekrar ’Hızır Reis’ feribotu ile adaya gitti. Adada Kurtoğlu Ailesi’ni Platio Mahallesi Camisi İmamı Şükrü Damasoğlu karşıladı. Damasoğlu, daha sonra aile ile birlikte İskanköy’daki hastaneye geçti. İzmir’in Karşıyaka İlçesi Bostanlı Mahallesinde kafe işletmeciliği yapan Kurtoğlu’nun deprem anında White Corner (Beyaz Köşe) isimli bir kafeteryada oturdukları sırada depreme yakalandığı ve yıkılan duvarları arasında kaldığı, başına dev taşların düşmesi sonucu yaşamını yitiren Kurtoğlu’nun cenazesinin Rodos Adası’ndaki otopsinin ardından bugün İstanköy’e getirilip, ailesine teslim edilmesinin beklendiği bildirildi.

CENAZE, LİMANDA GÖZYAŞLARI İLE KARŞILANDI

Yunanistan'ın İstanköy (Kos) Adası'nda yaşamını yitiren 39 yaşındaki Sinan Kurtoğlu'nun babası Ali Kurtoğlu, annesi Simin Kurtoğlu, kardeşi Canan Dereli ve eniştesi Ziya Dereli, cenazeyi alıp, 'Hızır Reis' feribotuyla saat 14.20'de Bodrum Limanı'na geldi. Limanda Kurtoğlu'nun akrabaları ve arkadaşlarının yer aldığı 20 kişi, cenazeyi gözyaşları içinde karşıladı.

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz da karşılayanlar arasında yer aldı. Yılmaz, aileye başsağlığı dileğinde bulundu. Feribottan cenazeyi kızkardeşi, babası, eniştesi ile arkadaşları yüklenerek çıkardı. Cenaze, Bodrum Belediyesi cenaze arasına yerleştirildi ardından aile cenaze ile birlikte İzmir'e doğru yola çıktı.

ÇİPRAS'TAN TAZİYE MESAJI

Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, depremde Kos Adası'nda yaşamını yitiren Türk vatandaşı Sinan Kurtoğlu'nun ailesine Twitter hesabı üzerinden taziye mesajı yayınladı. Yunanistan'da yayın yapan 'www.in.gr'  internet sitesinin haberine göre Çipras, mesajında, "Beklenmedik bir şekilde Kos depreminde yaşamını yitiren Sinan Kurtoğlu'nun ailesine sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Böyle felaketlerde iki ülkenin birbirine uzatacağı yardım ve dostluk elinin çok önemli olduğuna inanıyorum. Acılarımızı sevinçlerimizi birlikte paylaşıyoruz. Kurtoğlu ailesinin acısına yürekten katılıyorum" dediği belirtildi.

 
Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 12:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER