Kürt Yönetimi, Irak'a Girenlerin Parmak İzini Alıyor

Şırnak’ın Silopi İlçesi yakınlarında bulunan Habur Sınır Kapısı’ndan Irak’a giriş yapanların artık Kürt yönetiminin kontrolünde bulunan Halil İbrahim Sınır Kapısı’nda parmak izleri de alınmaya başlandı.

Kürt Yönetimi, Irak'a Girenlerin Parmak İzini Alıyor
Habur Sınır Kapısı’ndan Irak’a geçiş yapan araç ve yolcuların Kürt yönetiminin denetinde bulunan Halil İbrahim Sınır kapısında uzun kuyruklar oluşturduğu gözlenirken, kuyruğun Kürt yönetiminin yeni uygulamaya koyduğu parmak izi sisteminden kaynaklandığı belirtildi. Daha önce Irak’a giriş yapanların pasaport kontrolü sırasında kamera ile fotoğraflarını çeken Kürt yönetimi, artık parmak izi de almaya başladı. Bu uygulamayla kapıda uzun kuyruk oluştu.
 
Şoförler, yeni uygulamaya konulan parmak izi verme işleminin kayıt işlemini uzattığını, parmak izi alma işleminin yanı sıra daha önce uygulamada olan fotoğraf çekiminin de devam ettiğini söyledi.
 
Bu arada Türkiye’den Irak’a yolcu taşıyan araçlarda, şoför hariç en az 3 yolcu bulunması zorunluluğu da getirildi. Araç sahipleri yeni başlanan uygulama nedeniyle yolcularını birbirleri ile paylaşarak geçici çözüm buldu.
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2015, 13:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER