banner51

Kurs Bitiren Hükümlülere Sertifikaları Verildi

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün, İş-Kur, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Makine Mühendisleri Odası ile işbirliği yaparak Denetimli Serbestlik Yasası’ndan yararlanarak salıverilen hükümlülere yönelik düzenlediği ’Forklift Operatörlüğü Kursu’na katılan kursiyerlere sertifikaları törenle verildi.

Kurs Bitiren Hükümlülere Sertifikaları Verildi
 
Gaziantep Sanayi Odası’nda düzenlenen sertifika törenine; Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kadir Günüç, Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, İş-Kur Müdürü Sıraç Ekin, Makine Mühendisleri Odası Başkanı Başar Küçükparmak, Denetimli Serbestlik Müdürü Leyla Karakülah ve kursiyerler katıldı.
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Adil Konukoğlu, sanayide yetişmiş iş gücüne ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Biz her zaman eğitimin destekçisiyiz ve destek olmaya da devam edeceğiz. Şehrimiz bir sanayi şehri. Yetişmiş iş gücü konusunda eksiğimiz var. Bu kurstan mezun olanların iş bulmakta zorlanmayacağını düşünüyorum" dedi.
 
İş-Kur Müdürü Sıraç Ekin ise kursu çok benimsediklerini ifade ederek aynı alanda bir kurs daha açabileceklerini söyledi. Projenin finansmanının İş-Kur tarafından karşılandığını dile getiren Ekin, "Biz İş-Kur olarak bu tür kurslar düzenlemeye devam ediyoruz. Amacımız Gaziantep’te işsizliği azaltmak. Bu proje için ayrılan ödeneğin bir kısmı halen duruyor. Eğer Cumhuriyet Başsavcılığımız isterse yine aynı alanda meslek edindirme kursu açabiliriz" diye konuştu.
 
Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Kadir Günüç de proje kapsamında eğitim alan hükümlü kursiyerlerin normal hayata çabuk adapte olacaklarını vurguladı. Projenin amacının suça karışmış hükümlülerin salıverildikten sonra hayatlarını kolaylaştırmak ve meslek sahibi yapmak olmalarına olanak sağlamak olduğunu kaydeden Günüç şöyle konuştu:
 
"14 Temmuz ve 1 Ağustos tarihleri arasında 12 kişinin katılımıyla yapılan kurs başarılı bir şekilde tamamlanmıştır. Kursun mali finansmanını İş-Kur, eğitim desteğini ise Makine Mühendisleri Odası ve Milli Eğitim Müdürlüğü sağlamıştır. İlimizdeki birçok firmada kursiyerlere ilgili birimlerde staj ve uygulama yapma fırsatı vererek destek olmuşlardır. Proje için sanayi ve ticaret bakımından büyük bir potansiyele sahip olan Gaziantep’te ki firmalarda çalışacak iş makineleri operatörlerine ihtiyaç duyulmasından hareketle yola çıkılmıştır. Bu kursu bitiren kursiyerlerin iş bulma konusunda şanslı olduklarını düşünüyoruz."
 
Yapılan konuşmaların ardından kursu tamamlayan 12 kursiyere sertifikaları verildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER