Kurbanlıklar Alıcılarını Bekliyor

Kurban Bayramı’na yaklaşık iki hafta kala başta Kastamonu, Adıyaman, Erzurum, Iğdır ve Tokat olmak üzere Anadolu’nun birçok şehrinden getirilen kurbanlıklar, İstanbul’da belediyelerin hazırladığı alanlarda satılmaya başlandı.

Kurbanlıklar Alıcılarını Bekliyor
Kurban pazarlarında canlı ağırlıkları 300 ile 1000 kilo arasında değişen büyükbaş hayvanlar 3 bin ile 12 bin TL arasında satılıyor. Ağırlıkları 20 ile 80 kilo olan küçükbaş hayvanlar ise 500 TL ile bin 200 TL arasında fiyatlara satılıyor. Çeşitli illerden kurbanlıklarını İstanbul’a getiren besiciler, pazarlarda kendi imkanı ile hazırlık yaptıklarını belirtiyor. Belediyelerden çok fazla yardım almadıklarından yakınan bazı hayvan sahipleri,  "Ne yatacak, ne kalacak, ne tuvalet, ne de banyo yapabilecek bir imkan yok. 12 gün için toplam 7 ile 10 bin lira yer kirası alıyorlar" dediler. Hayvan sahipleri,  hayvanların yakınına yataklarını kurup gece orada kalıyorlar.
 
Öte yandan İBB Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü kaçabilecek hayvanların yakalanması ile ilgili hayvan yakalama ekipleri de oluşturuldu. Vatandaşlar konuyla ilgili her türlü müracaat ve şikâyetleri için Alo 153’ü arayabilecek. Hayvanları kaçan vatandaşların 153 Beyaz Masa’yı aramaları halinde de görevli ekiplerce müdahale edilecek.
Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2014, 15:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER