Kurbanda Kesemedi, Bayramlaşmaya Götürdü

Bursa’da oturan 73 yaşındaki Teyfik Gülay, Kurban Bayramı’nda kesmek için 6 ay önceden aldığı koç kendisine alışınca onu kesmeye kıyamadı. Gülay, ‘Murat’ adını verdiği koçun yerine başka bir koç alıp kesmeye karar verince bayramlaşmalara da boynuna papyon taktığı ‘Murat’ı da götürdü.

Kurbanda Kesemedi, Bayramlaşmaya Götürdü
 
Merkez Yıldırım İlçesi Yeşilyayla Mahallesi’nde oğlu ile birlikte yaşayan işçi emeklisi Teyfik Gülay, Kurban Bayramı’nda kesmek için 6 ay önce koç satın aldı. Gülay, evinin bahçesinde bakmaya başladığı koç, kendisine alışınca her yere onunla gitmeye başladı. Yanından ayrılmayan ve ‘Murat’ ismini verdiği koçu besleyen Gülay, bazı günler 5’inci katındaki evinde kahvaltı yaparken koç’uda yanından ayırmayıp kendi elleriyle besledi. Alışverişe giderken bile yolda arkasından gelen hayvanı kesemeyeceğini anlayan Teyfik Gülay,  bayramın ilk günü bayramlaşmak için arkadaş ve akrabalarının ziyaretine, boynuna papyon taktığı koç ile birlikte gitti. 
 
’Murat’ adını verdiği koçun artık ailesinden biri haline geldiğini ve ölene kadar besleyeceğini  söyleyen Teyfik Güla, bayramda ise satın aldığı bir başka koçu keseceğini açıkladı.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 14:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER