Kurban Satıcısı Kılığında Denetim Yaptılar

Beyoğlu’nda kurban satıcısı, çöpçü ve çoban kılığına giren Güven Timleri, sahte para ile kurban almak isteyen dolandırıcılara ve hırsızlara karşı denetim yaptı.

Kurban Satıcısı Kılığında Denetim Yaptılar

Her yıl kurban pazarlarında sıkça yaşanan sahte para ile kurban alımlarının ve hırsızlık olaylarına karşı önlem alan Güven Timleri, Beyoğlu’ndaki kurban pazarlarında adeta kamp kurdu. Güven Timleri, çöpçü, kurban satıcısı, alıcısı ve çoban kılığında denetim yaptı. Pazar girişinde bekleyen Güven Timleri, şüpheli gördükleri kişilerin eşkalini pazarda bulunan arkadaşlarına telsiz ile bildiriyor. Pazar içerisinde bekleyen Güven Timleri ise sahte para ile kurban alımı ve hırsızlık olaylarını engellemek için dikkatle davranıyor.

KURBAN SATICILARI SAHTE PARA TUZAĞINA DÜŞMESİN
 
Kurban satıcılarının sahte para tuzağına düşmemesi için Güven Timleri kağıt banknot üzerinde kurban satıcılarına sahte para ile gerçek para arasındaki farkları göstererek anlatıyor.
 
Güven Timleri satıcıları, paranın hologramı ve üzerindeki yazıların kabartmalarına dikkat etmeleri konusunda uyarıyor. Satıcılara yüklü miktarlarda alışveriş yaptıklarını hatırlatan Güven Timleri, laf kalabalığı yaparak tırnakçılık diye tabir edilen hırsızlık konularına karşı duyarlı olarak şüpheli durumlarda kendilerine haber vermelerini istedi. Uygulamadan memnun olduklarını ifade eden kurban satıcıları Güven Timleri’ne teşekkür etti.
 
Güven Timleri’nin kurban pazarlarındaki uygulamalarını bayramın son gününe kadar sürdürecekleri öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2013, 12:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER