banner51

Kurban Pazarında Son Gün Yoğunluğu

Sivas'ta belediyenin kurduğu hayvan pazarında, alıcıların akın etmesiyle arife günü yoğunluğu yaşadı. Polis ekipleri satıcıları sahte para konusunda uyardı.

Kurban Pazarında Son Gün Yoğunluğu
 
Belediye tarafından yaklaşık 10 gün önce ahırlar bölgesine kurulan hayvan pazarında, bayrama bir gün kala yoğunluk oluştu. Hayvan pazarına günler öncesinden getirilen büyük ve küçükbaş kurbanlıkların satışı son günde hız kazandı. Arife günü tatilin tüm güne çıkarılmasıyla çalışanlar da hayvan pazarına giderek yarın için kesecekleri kurbanı seçti. Pazarda yoğun araç ve yaya trafiği yaşanması nedeni ile de polis ekipleri önlemler aldı. Pazarda satışa sunulan büyük ve küçükbaş kurbanlıkların fiyatlarının geçen yıla göre fazla artış göstermediği görüldü. Pazarda küçükbaş hayvanlar 500-750, büyükbaş hayvanlar ise 3-10 bin lira arasında değişen fiyatlardan alıcı buldu. Kurbanlık alanlar ile hayvan satıcıları arasında sıkı pazarlıkların yaşandığı görüldü. Satılan hayvanların nakliyesi için araçlara yüklenmesi sırasında ise ilginç görüntüler yaşandı. Sahipleri hareket etmemekte ısrar eden hayvanları ittirerek araçlara bindirdi.
 
EMNİYET SAHTE PARAYA KARŞI UYARDI
 
Kurban Bayramı’nda yaşanan yoğunluk Sivas Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerini de harekete geçirdi. Hayvan pazarına giden ekipler, satıcıları ziyaret ederek broşür dağıtıp bilgilendirmede bulundu. Sahte paraların nasıl tespit edileceğini örnekle anlatan ekipler, bu tip durumlarla karşılaşmaları halinde polisi aramaları uyarısı yaptı. Satıcılar polislerin sahte parayla ilgili uyarılarını dikkatle dinledi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2014, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER