Kurban Pazarında Dolandırıcılık Uyarısı

Elazığ’da polis ekipleri, Kurban Bayramı öncesinde kurban satış noktalarında sahtecilik ve dolandırıcılığa karşı broşürler dağıtırak, alıcı ve satıcıları uyardı.

Kurban Pazarında Dolandırıcılık Uyarısı
 
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, Kurban Bayramı öncesi denetimlerini arttırdı. Kurban satış noklarına da giden polisler, burada kurban satıcıları ile alıcı vatandaşları, sahtecilik ve dolandırıcılığa karşı uyarıp, broşürler dağıttı. Kurban satıcılarına da sahte paraların anlaşılması konusunda bilgi verildi.
 
Elazığ Emniyet Müdürlüğü Emniyet Amiri Asayiş Şube Müdür Yardımcısı Ali Doğan, "Her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da vatandaşlarımızı bilinçlendirmek üzere plan ve programlarımızı yaptık ve kurban satışı olan noktalarda arkadaşlarımızı görevlendirdik. En fazla karşılaştığımız sahte para ve dolandırıcılık konuları. Bu konuda ilgili ekiplerimiz ve görevli polis memuru arkadaşlarımız vatandaşları bilinçlendirmektedir. Mal satışı yapan esnaf arkadaşlarımızın hayvanlarını satarken özellikle sahte para konularına çok dikkat etmeleri gerekiyor. Vatandaşlarımızın da özellikle dolandırıcılık konularına dikkat etmeleri gerekiyor. Sıklıkla karşılaştığımız konu bir malın birden fazla kişiye satılması konusu. Bu bağlamda kurbanlarını satın alan vatandaşlarımızın öncelikle mallarını görmeleri önemli. Aksi takdirde böyle olumsuz konularla karşı karşıya kalabiliyoruz" dedi.
Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2014, 17:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER