'Kurban Kesim Merkezleri Doldu Taştı'

Denizli’de yaşayanların çoğu kurbanlıklarını belediyenin belirlediği yerlerde kesmeyi tercih etti. Sokaklarda istenmeyen görüntülere fazla rastlanmadı.

'Kurban Kesim Merkezleri Doldu Taştı'
Denizli Belediyesi vatandaşların kurbanlarını dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun olarak kesmelerini sağlamak için kurban kesim yerlerini açıklamıştı. Buna göre, vatandaşlar küçükbaş hayvanlar için kurban kesim merkezleri olan Ulu Cami yanında eski halin olduğu yer, Yenişehir Şengün Cami’nin yanı, Kuşpınar Pazaryeri, Kınıklı Pazaryeri, Adalet Parkı karşısı İmar iskan Evleri Pazar Yeri, Sevindik Pazaryeri, İncilipınar Pazaryeri, Karaman Pazaryeri, Servergazi Pazaryeri ve Denizli Belediyesi Mezbahası gibi yerlere götürdü. Büyükbaş hayvanlar için ise Başkarcı Belediye Mezbahası, Korucuk Mahallesi Sabanoğlu Mezbahası ve Akkale Mahallesi Ankara Asfaltı Üzeri Saycan Mezbahası’na kurbanlıklarını götürerek dini hükümleri yerine getirdi. Kurban kesim yerlerine gitmeyenler ise evlerinin bahçelerini kullandı.
 
Denizli Belediyesi Zabıta ekipleri de sokaklarda devriye gezerek açıkta kurban kesilip kesilmediğini kontrol ediyor. Bayramın birinci günü, sokakta kurban kesilmediği ve hiç kimseye ceza uygulanmadığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2014, 16:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER