Kurban Bayramı Geliyor

Kurban bayramına sayılı günler kala tüm yurtta hazırlıklar sürüyor. Bıçaklar bileniyor, pazarlıklar yapılıyor en güzel kurbanı en ucuz fiyata nasıl alırım’ın yanıtları aranıyor.

Kurban Bayramı'ndan günler öncesinde kente gelen çok sayıda satıcı, kurulan hayvan pazarındaki çadırlarda küçükbaş ve büyükbaş hayvanlarla birlikte yaşayarak çadırlarında soğukla da mücadele ediyor.
 
Kurban Bayramının yaklaşması nedeniyle hayvan pazarlarındaki hareketlilik artarken, kurbanlık sevkiyatı da devam ediyor. Küçükbaş kurbanlıklar 300 ile bin lira arasında satılırken, büyükbaş ise bin 500 ile 10 bin liradan alıcı buluyor.
 
Çanakkale Boğazı'ndaki taşımacılıkta, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde yaşanabilecek yoğunluk ihtimaline karşı tedbirler alındı.
 
Polis, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla hayvan satışı yapılan yerlerde, besicileri sahte banknot konusunda uyardı.
Bıçak bileyicilerinin, kurban mesaisi erken başladı. Yaklaşan Kurban Bayramı ile birlikte bıçaklar kurbanlıklar için bilendi.
Uzmanlar yaklaşan kurban bayramı öncesi fazla et tüketimi konusunda uyarılarda bulundu. Kurban etlerinin kesildiği gün tüketilmemesini belirten uzmanlar, etlerin en az 1 gün dinlenmesini gerektiğini vurguladı.
Yaklaşan Kurban Bayramı öncesi Psikologlarda çocuklara kesim işleminin izletilmemesi hususunda uyarılarda bulundu.
 
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2013, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER