Kuran Kursu'nda Patlama!

Erzurum’da Şehitler Kız Kuran Kursu’nda bugün sabah saatlerinde 12 kız öğrenci ders görürken, kalorifer radyatörü patladı. Öğrenciler, patlamadan önce radyatörden sesler geldiğini duyup üst kattan alt kata indikleri için olayda yaralanan olmadı. 

Kuran Kursu'nda Patlama!
 
Olay bu gün saat 09.30 sıralarıunda Yakutiye Müftlüğü’ne bağlı Şehitler Kız Kuran Kursu’nda meydana geldi. Şehitler Camisi yanında bulunan 2 katlı Kuran Kursu binasında üst katında ders gören 12 öğrenci, elektrik kesintisi sonrası radyatörden garip ses geldiğini duydu. Radyatörün su sızıntı yapması üzerine öğrenciler alt kata inerek mutfağa girdi. Bu sırada üst kattaki sınıfta bulunan radyatör patladı. Şiddetli patlama nedeniyle ikinci katın pencereleri ve camları kırıldı.
 
Şans eseri patlamada ölen ya da yaralanan olmazken, olay yerine gelen ekipler öğrencileri binadan tahliye etti. Ekipler patlamanın meydana geldiği Kuran Kursu’nu güvenlik şeridiyle çevreledi, patlama ile ilgili soruşturma başlatıldı.
 
Şehitler Camisi müezzini Osman Çakmak patlamayla ilgili olarak, "Kalorifer tesisatında basınç oluşmuş. Radyatörler aşırı ısındığı için ses gelmiş. Kız öğrenciler de ses gelince aşağıya inmişler. Elektrik gidince patlamış. Çok şükür bir can kaybı olmadı" diye konuştu. 
 
Patlama, bitişikte bulunan Şehitler Camisi’nin güvenlik kamerası tarafından  görüntülendi.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER