Kura İle 10 Roman İşçi Alındı

Zonguldak Belediyesi’nde, ’Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında su ve kanalizasyon işlerinde çalıştırılmak üzere işe alınacak 10 Roman, başvuru yapan 18 Roman arasında noter huzurunda yapılan kura ile belirlendi.

Kura İle 10 Roman İşçi Alındı
 
Belediye, daha çok romanların oturduğu bölgelerdeki su ve kanalizasyon hatlarının bakımında çalışacak 10 kişinin Romanlardan oluşmasına karar verdi. 1 Ekim 2014-15 Haziran 2015 tarihleri arasını kapsayan asgari ücretli işe 18 kişi başvurdu. 10 kişi, Belediye Nikah Salonu’nda 3 kişilik komisyon huzurunda, Milli Piyango çekilişlerinde kullanılan şans toplarıyla yapılan kurayla belirlendi. Başvuru yapan 18 kişiden 3 kişinin hazır bulunduğu çekilişte 10 asil, 6 da yedek isim belirlendi.
 
Salonda bulunan 37 yaşındaki Turgut Koçaklı da 10 kişi arasında yer aldı. Koçaklı, "Yıllardır işsizdim. Kader yüzüme bugün güldü. Mutluyum" dedi.
 
Zonguldak Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Yüksel Sevimli, 10 kişinin belediye bünseyinde 8 ay çalışacağını söyledi. Sevimli, "Bu kişiler, daha çok kendilerinin de oturduğu Mithatpaşa Mahallesi’nde su ve kanalizasyon, tünel ve doğalgaz çalışmalarında görev yapacaklar. Roman vatandaşları tercih etmemizin nedeni de bu bölgede oturdukları için" dedi.
 
Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2014, 11:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER