banner51

Küpesiz Ve Kontrolü Yapılmamış Kurbanlık Almayın

Kurban Bayramı öncesi dönetimler artarken, vatandaşların kurbanlık alırken dikkatli olmaları, sağlık kontrolü yapılmamış ve küpesiz hayvan almamaları istendi.

Küpesiz Ve Kontrolü Yapılmamış Kurbanlık Almayın
 
İzmit’te Kurban Pazarı bu yıl Kandıra yolu üzerinde Çayırköy mevkiinde kuruldu. Buraya binlerce büyük ve küçükbaş hayvan getirildi. İzmit Belediyesi Veterinerleri ile Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin burada yaptığı denetimlerde, satışa sunulan hayvanlar kontrol edildi. Veteriner Gökhan Kılıç, büyük ve küçükbaş bütün kurbanlıkların sağlık raporunun olup olmadığı, kurbanlıkların taşındığı aracın dezenfeksiyon belgesinin bulunup bulunmadığı, getirilen kurbanlıkların pasaportunun olup olmadığı ve kulak küpelerinin bulunup bulunmadığını kontrol etti.
 
Veteriner Gökhan Kılıç, vatandaşlardan kurban alırken dikkatli olmalarını isterken, özellikle kurbanlıkların kulaklarında bulunan numaralı küpelerin çok önemli olduğunu belirterek "Küpeler, hayvanın bir nevi nüfus cüzdanı gibidir. Devlet kontrolündeki bütün hayvanlarda bu numara bulunur. Numarasız hayvanların kaçak ve hastalıklı olma ihtimali çok yüksektir” dedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 14:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER