banner9

Kumluca'daki Orman Yangını Büyüyor

Antalya Kumluca'da kontrol altına alınamayan yangın üç mahalleye daha sıçradı

Antalya’nın Kumluca İlçesi’ndeki orman yangını Erentepe ve Belen mahallelerinin ardından Toptaş, Sarıkavak ve 50’nci Yıl mahallelerine de sıçradı. 3 kilometrelik bir hatta ve 300 hektarlık alanda etkisini sürdüren yangına karadan ve havadan müdahale sürüyor. Balıkesir’den Adana’ya kadar tüm hattaki orman yangınıyla mücadele ekipleri ve araçları bölgeye çekildi. 3 amfibik uçak, 9 helikopter, 90 arazöz ve itfaiye, 500’ün üzerinde orman işçisiyle yangına müdahale ediliyor. Yangın ormanlık alan, yerleşim yerleri ve tarım alanlarında etkisini sürdürüyor.
 
İTFAİYE ALEVLERİN ORTASINDA KALDI
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 7 itfaiye eri Toptaş Mahallesi’nde yangına müdahale sırasında rüzgarın aniden yön değiştirmesi nedeniyle alevlerin ortasında kaldı. Panikleyen itfaiye erleri çevredekiler ve arkadaşlarının yardımıyla yanmaktan kurtuldu. Dumandan ve alevlerin sıcağından etkilenen itfaiye erlerine olay yerine gelen ambulansta müdahale edildi. Sağlık durumları iyi olduğu belirtilen erler tekrar yangın söndürme görevine katıldı.
 
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Menderes Türel, Ak Parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse, Kumluca Kaymakamı Polat Kara, Kumluca Belediye Başkanı Ak Partili Hüsamettin Çetinkaya da bölgede inceleme yaptı. Vali Münir Karaloğlu, Orman Genel Müdürü İsmail Üzmez, Belediye Başkanı Menderes Türel ve milletvekili Mustafa Köse, bölgeye getirilen Yangın Yönetim Aracı’ndan çalışmaları takip etti.
 
Orman yangınının etkilediği Erentepe Mahallesi’ni ziyaret eden Başkan Menderes Türel, Büyükşehir Belediyesi’nin kriz merkezi oluşturduğunu söyledi. Bölgede tüm yaraların sarılacağını kaydeden Başkan Türel, yangın nedeniyle zarar gören ihtiyaç sahiplerinin yanlarında olacaklarını vurguladı.
Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2016, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER