banner51

Kumarbazlara Elektronik Kelepçe Takıldı

Adana’da, Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi İl Başkanlığı’na geçen 26 ekim’de yapılan kumar baskınında yakalanan ve partiye süresiz yaklaşmama cezası verilen 18 kişiye elektronik kelepçe takıldığı da ortaya çıktı.

Kumarbazlara Elektronik Kelepçe Takıldı
Merkez Seyhan İlçesi’nin Tepebağ Mahallesi’ndeki Milliyetçi İrade Yükselişi Partisi İl Başkanlığı’na kumar oynatıldığı bilgisini alan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 4’üncü kez baskın yaptı. Daha önce kırılan kapının yerine yapılan çelik kapıyı açamayan ekipler, bu kez binanın 3’üncü katındaki İl Başkanlığı’na çağrılan vinç yardımıyla çıktı. Balkondan binaya giren ekiplerin yaptığı aramada, kumar malzemeleri ele geçirildi.
 
95 KİŞİYE PARA CEZASI
 
Kumar oynayan 95 kişiye ise 189’ar lira para cezası kesildi. Kumar oynatmak için yer temin etmek suçundan ise 23 kişi gözaltına alındı. Bu kişiler, 2 ay süreyle parti binasına yaklaşmama cezası verilerek serbest bırakıldı.
 
PARTİ DEĞİŞTİRDİ
 
Bu arada 26 Ekim’de yapılan operasyonda gözaltına ve aralarında İl Başkanı Fevzi T.’nin de bulunduğu 18 kişi hakkında ’parti binasına süresiz yaklaşmama’ cezası verilip serbest bırakılmıştı. Daha önce 46 kez baskın yapılan Güven Partisi İl Başkanlığı’ndan istifa edip Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi’ne geçtiği anlaşılan söz konusu şüphelilere ayrıca elektronik kelepçe takıldığı da ortaya çıktı. Elektronik kelepçe ile takip edilen şüpheliler bir araya veya parti binasına geldiklerinde gözaltına alınabilecek.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER