Kül Oldular

Beyoğlu’nda, boş bir evde çıkan yangın, yanında bulunan gecekonduya sıçradı. Anne ile oğul kendilerini güçlükle dışarıya atarken, yangın sonucu 2 gecekondu kül oldu.

Kül Oldular

 

Edinilen bilgiye göre yangın, saat 12.00 sıralarında Beyoğlu ilçesi Fetih Tepe Mahallesi Dereiçi Sokak üzerinde bulunan gecekonduda meydana geldi. İddiaya göre, Sebahattin Sarısu’ya ait olduğu öğrenilen boş bir evde patlama olduğu iddiasıyla, bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çıkan yangın bir süre sonra Erkan Başakoğlu’na ait olduğu öğrenilen gecekondunun çatısına sıçradı. Çatıya sıçrayan yangın kısa sürede evin her tarafını sardı. O esnada evin içerisinde bulunan Erkan Başakoğlu’nun hasta annesi, yangını fark ederek oğluna haber verdi. Anne ile oğul kendilerini güçlükle dışarıya çıkarttı. Dumanların yükseldiğini gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine ve sağlık ekiplerine haber verdiler. İhbar üzerine olay yerine itfaiye ekiplerinin müdahalesinin ardından, yangın kısa sürede kontrol altına alınırken, ev kullanılamaz hale geldi. Gecekondu sahibi kadının ise yangını şaşkın gözlerle izlediği görüldü.
 
Ev sahibi Erkan Başakoğlu, "Arka tarafta harabe olan gecekonduda yangın çıktı. 50 kere sahibine söyledik ama anlamıyorlar. Esrarcısı, hapçısı hepsi orada. Akşamları konaklıyorlar.Geceleri kendi oğulları kalıyor. Onun evinden yangın çıkmış. Olan bizim evimize oldu. Herhalde mermi patladı. Arkadaşlarımın hepsi duydu. Patır patır patlayan nedir? Yani her gün orada alem yapılıyor. 2 ev yandı” dedi.
 
Erkan Başakoğlu’nun annesi ise “Orada ıssız bir ev var. Onların evinde biri yatıyordu. O evi başkasına verdi. Bizi sabah sabah kapıya koydu. Yangın benim evime sıçradı. Ben zaten hastayım, kalktım ben farkettim” diye konuştu.
 
Yangınla ilgili inceleme başlatıldığı öğrenildi.
Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2013, 14:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER