Küçük'ten 'Şehit' Açıklaması!

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde sınır hattında nöbet tutan 3 asker açılan ateş sonucu şehit oldu. Olayın Suriye'den yapılan bir saldırıdan ya da cinnet geçiren bir askerin arkadaşlarına ateş açmasından kaynaklanmış olabileceği belirtiliyor. Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük de "Ceylanpınar'daki olay bir terör saldırı değil cinnet halinden kaynaklandığı yönünde" dedi.

Küçük'ten 'Şehit' Açıklaması!
Olay gece yarısı saat 00.30 sıralarında Ceylanpınar İlçe merkezine 15 kilometre uzaklıktaki Gökçayır Mahallesi yakınlarında meydana geldi. Sınır hattında nöbet tutan kimlikleri henüz açıklanmayan 3 asker , sınırın karşı tarafı olan Suriye'nin Telhanzir Köyü mevkiinden açılan ateş sonucu şehit oldu. Olaydan sonra bölgeye Ceylanpınar ve Şanlıurfa'dan özel harekat ekipleri ile askeri birlikler sevk edildi. Sınır hattında önlemler artırıldı.
 
Telhanzir köyünde son zamanlarda IŞİD militanları ile YPG'liler arasında zaman zaman çatışmalar yaşanıyordu.Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, yaptığı açıklamada,Ceylanpınar ilçesinin Suriye sınırında nöbet tutan güvenlik güçlerine, gecesaatlerinde henüz tespit edilemeyen bir yerden ateş açıldığını söyledi.Vali Küçük, 3 askerin şehit olduğu üzücü olayın araştırıldığını kaydetti.Olaya ilişkin Genelkurmay'dan açıklama geldi. Açıklamada, ''Bu bir terör saldırısı değil. Bir askerin iki arkadaşını şehit edip intihar etmesidir'' dendi.  
Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2014, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER