Kucağında Bebeğiyle Derse Girdi

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Uzaktan Eğitim Merkezi (UZEM) Önlisans Çocuk Gelişimi ile Yaşlı Bakımı Programları öğrencileri, uygulamalı dersleri ve final sınavları için kente geldi. Bazı öğrenciler, kucaklarında çocuklarıyla derse girdi.

Kucağında Bebeğiyle Derse Girdi
Türkiye’nin dört bir yanından gelen öğrenciler, akademisyenler eşliğinde bir hafta boyunca uygulamalı derslere katılıp online sistemde aldıkları eğitimlerini pekiştirme fırsat buldu. Kucağında 10 aylık bebeğiyle uygulamalı derslere ve finallere gelen çocuk gelişimi programı öğrencisi Seda Yılmaz, "Uzaktan eğitim sistemi olmasaydı okuyamazdım. Tokat’ta yaşıyorum. Uygulamalı derslere katılmak için Amasya’ya geldim. Çocuğumu bırakacak bir yer olmadığı için de yanımda getirdim. Burada aldığım eğitimle hem istihdam olanakları yakalayabilirim hem de çocuğumu daha bilinçli yetiştirebilirim" diye konuştu.
 
Sabuncuoğlu Şerefeddin Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun çocuk gelişimi ile yaşlı bakımı programlarında 550 uzaktan eğitim öğrencisi olduğunu söyleyen Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Önder İdil, "Örgün eğitim imkanı olmayanlar ve daha çok sağlık sektörde çalışanlar bölümlerimizi tercih ediyorlar" diye konuştu.
 
 
Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2015, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER