KPSS'ye Girişte Tepeden Tırnağa Arandılar

Edirne’de ve Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) giren adaylar salona girişte polisler tarafından didik didik arandı. 

KPSS'ye Girişte Tepeden Tırnağa Arandılar
 
Edirne’de KPSS’ye Trakya Üniversitesi Ayşekadın Yerleşkesi’nde girecek adaylar sabah saat 08.30 sıralarından itibaren sınav salonlarına geldi. Adaylar kapıda polis ekiplerince sıkı kontrolden geçirildi. Adaylar üzerlerindeki kol saati, pantolon kemeri, saçlardaki tel toka, küpe, kolye ile salona alınmadı. Sınava giriş belgesini yanına almayan adaylar içeri alınmazken giriş kapılarında adayların uyarılara rağmen yanlarında getirdikleri yasak eşyayla doldu.
 
ÇORLU’DA POLİS ÇORAPLARA KADAR ARADI
 
Çorlu’da, 30 okulda yapılan sınavlara 5 bin 180 kişi katıldı. Sınava katılan adaylar sabah erken saatlerde okullara gelerek sınav giriş merkezlerinde uzun kuyruklar oluşturdu. Polis sınava girecek adaylar çoraplarına kadar kontrol ederek içeriye aldı. Sınava küpeleri ve kolye takarak gelen adaylar sınav salonlarına alınmadı. Kadın aday ilaçlarıyla sınava gelince bir süre giriş kapısında bekletildikten sonra içeri alındı.
Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2014, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER