banner9

KPSS Skandalında 82 Tutuklama

2010 KPSS'de soruların sızdırılması iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında mahkemeye sevk edilen 88 kişiden 82'si tutuklandı.

KPSS Skandalında 82 Tutuklama
KPSS operasyonlarının 7'inci dalgasında gözaltına alınan 88 kişiden 82'si tutuklanırken, 6 kişi adli  kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
2010 KPSS'de soruların sızdırılması iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında cuma  günü Ankara merkezli  35 ilde düzenlenen operasyonlarda 88 kişi gözaltına alınmıştı.
 
Hafta sonu emniyette ifadeleri alınan  zanlılar dün sabah saatlerinde adliyeye sevk edilmişti.
Savcı tarafından sorgulanan 88 kişi daha sonra, "kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık", "örgütlü sahtecilik" ve "terör örgütü üyesi olmak" suçlarından tutuklama istemiyle hakim karşısına  çıkarılmıştı. 
 
Savcılığın tutuklama için mahkemeye gönderdiği sevk yazısında da zanlılarla ilgili dikkat çekici tespitlere yer verildi. Sınava giren 3 bin 227 adayın 9 soruya aynı yanlış cevapları verdiği ve bu kişilerin çoğunun akrabalık ilişkisinin bulunduğu vurgulandı.
Savcı ayrıca, soruların sınavdan 15 gün önce ele geçirildiğini, zanlılar arasında para transferinin söz konusu olduğunu iddia etti.
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2016, 12:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER