Kos'ta Belediye Binası Kaçak Oteline Döndü

Bodrum’a altı mil uzaklıktaki komşu Yunanistan’a ait İstanköy (Kos) Adası’na son üç gün içinde yüzlerce kaçağın akın etmesi ada yönetimini zor durumda bıraktı. Sığınmacıların doldurduğu İstanköy Belediye binası ve bahçesi kaçak otelini andırdı. Yerel yöneticilerin Rodos ve Atina’dan kaçakların adadan alınması için acil talepte bulunduğu öğrenildi.

Kos'ta Belediye Binası Kaçak Oteline Döndü
Bodrum’a altı mil uzaklıktaki Yunanistan’a ait İstanköy Adası’na son üç gün içinde geçen kaçak sayısının 480’e ulaşması üzerine ada yönetiminin kriz masası oluşturdu. Kaçakların bir kısmı küçük gruplar halinde pansiyonlarda büyük bir bölümü de İstanköy belediyesi ve bahçesinde gözetim altına alındı. Kaçak otelini andıran belediye binasında resmi işlemlerin yapılamadığı, aksamalar yaşandığı belirtildi. Yetkililerin üç gündür adada bekleyen kaçaklardan haklarındaki gerekli işlemlerin biran önce yapılması için Atina ve Rodos’a talepte bulunduğu öğrenildi. Haber Yunanistan’da yayın yapan ’kos24news.gr’ adlı internet sitesinden de duyuruldu.
 
Öte yandan; bugün sabah saatlerinde 45 kişilik yeni bir kaçak grubunun Kumburnu Mevkii’nde karada yakalandığı belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2014, 12:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER