banner51

Kos Adası Diye Datça'ya Çıktılar

Muğla’nın Datça İlçesi’nde, yasa dışı yollardan Yunanistan’ın Kos Adası’na geçmeye çalıştıkları belirlenen Suriye uyruklu 33 kaçak yakalandı. Kaçakların, Bodrum’dan gece lastik bota bindirilip, Yunan Adası ’Kos’ denilerek Datça’ya gönderildikleri ortaya çıktı.

Kos Adası Diye Datça'ya Çıktılar
Bir ihbarı değerlendiren Datça Jandarma Komutanlığı ekipleri, ilçeye 10 kilometre mesafedeki Karaköy Mahallesi İnceburun Mevkisi’nde, sahilde kaçakların bulunduğu belirledi. Yapılan aramalar sonucu, sahilde 5 metrelik lastik bir botun yanında bekleyen 9’u çocuk, 7’si kadın 33 kaçak yakalandı.
 
Datça Jandarma Karakolu’na getirilen kaçakların, Bodrum’da geçen cumartesi gecesi saat 21.00 sıralarınde, 4 metrelik bir lastik bota bindirilip, Yunan AdasıKos’ denilerek Datça’ya gönderildikleri belirlendi. Yolculuk sırasında botları su almaya başlayınca, yanlarındaki valiz ve çantaları denize attıkları da anlaşılan kaçakların, saat 02.00’de karaya çıktıkları, 4 saat boyunca kıyıda kendilerini almaya gelecek kişiyi bekledikleri öğrenildi. Kaçakların ifadelerinden kendilerini Yunanistan’ın Kos Adası’na götürmeleri için organizatörlerle kişi başı 1000 Euro’ya anlaştıkları ve İstanbul’dan 4 gün önce Bodrum’a geldikleri de öğrenildi.
 
Kaçaklar, işlemlerinin tamamlanmasından sonra, Datça İlçe Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Grup Amirliği ekiplerine teslim edildi.
Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2015, 11:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER