Korumaya Muhtaç Çocuklar Donanma Gemilerinde

Sosyalı Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri’ndeki 37 kimsesiz çocuk, Donanma Komutanlığı’na ait Gölcük Deniz Üssü’nde konuk edilirken, savaş gemileri gezdirildi.

Korumaya Muhtaç Çocuklar Donanma Gemilerinde
 
Donanma Komutanlığı’na gelen talepler değerlendirilerek hazırlanan programla, Gölcük İlçe Kaymakamlığı ile yapılan temaslar sonucu  ilçedeki Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı çocuk evlerinde barınan korumaya muhtaç çocuklar belirlenerek öğretmenleriyle birlikte bugün konuk edildi. 7-17 yaşındaki 19 erkek ve 18 kız çocuğu Donanma Komutanlığı’nın Poyraz rıhtımı’nda demirli bulunan TCG Yıldırım Firkateyni’nde Kuzey Görev Grup Komutanı Tuğamiral Ali Murat Dede, TCG Yıldırım Fırkateyni Komutanı Deniz Kurmay Albay İsmail Budanur tarafından karşılandı.  Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu Müdürü Berat Özer ile kurum görevlilerinin de hazır bulunduğu ziyarette, korumaya muhtaç 37 çocuk ile diğer konuklara denizci şapkaları da hediye edildi. 
 
Kuzey Görev Gurup Komutanı Tuğamiral Ali Murat Dede çocuklarla ayrı ayrı ilgilenirken, TCG Yıldırım Fırkateyni’nin Komutanı Deniz Kurmay Albay İsmail Budanur onlara gemi ile ilgili bilgiler verdi. Çocuklara geminin helikopter hangarının bulunduğu alanda yangın söndürme tatlikatı izlettirildi. Çocuklar ayrıca geminin çeşitli bölümlerini silah sistemlerini, köprü üstünde komuta merkezini gezdi. Çocuklara ayrıca yine rıhtımda bulunan bazı hücümbotlar da gezdirildi. Çocuklar komutanlarla birlikte yemek yemek yedi.
 
Geziye katılan çocuklardan Nursen Kocabaş, Donanma Komutanlığı’na daha önce bir kez geldiğini, ancak burada bir savaş gemilerine ilk kez çıkıp bu kadar yakından ilk kez görme fırsatı bulunduğunu söyledi. Enes Bayramoğlu adlı çocuk ise, buraya gelirken heyecanlandığını ve çok mutlu olduğunu anlattı. Bayram Demural da, geminin dürbünüyle çevreye baktığını, bu geziyi unutamayacağını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2015, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER