'Korkutmak İçin Yere Ateş Ettim'

Adana’da, amcası 45 yaşındaki Mehmet Aksoy’u miras anlaşmazlığı yüzünden öldürdüğü iddiasıyla ömür boyu hapis cezası istemiyle yargılanan 22 yaşındaki İsmail Aksoy, duruşmadaki savunmasında, "Öldürme kastım yoktu. Korkutmak için yere ateş ettim" dedi.

'Korkutmak İçin Yere Ateş Ettim'
Merkez Seyhan İlçesi’nin Denizli Mahallesi’nde yaşayan Mehmet Aksoy ile yeğeni İsmail Aksoy arasında miras paylaşımı nedeniyle husumet oluştu. 2 Ağustos’ta İsmail Aksoy, yanına arkadaşı 17 yaşındaki T.D.’yi alarak amcasının evine gitti. İddiaya göre evin önüne gelen İsmail Aksoy, karşısına çıkan amcasına tüfeği doğrulttu. Bu sırada Mehmet Aksoy’un eşi Hacer Aksoy araya girerek İsmail Aksoy’un ateş etmesine engel oldu. İsmail Aksoy, yengesine aradan çekilmesini söylerken T.D.’ye ’Sık lan’ diye bağırdı. T.D., "Ağabey nasıl sıkayım yenge var" demesine rağmen, İsmail Aksoy’un ısrarı üzerine evin bahçe kısmına 2 el ateş etti. İsmail Aksoy, yengesini kolundan tutup çektikten sonra amcası Mehmet Aksoy’a ateş etti. Karnından yaralanan Mehmet Aksoy, götürüldüğü Çukurova Doktor Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Yakalanan İsmail Aksoy ile T.D. tutuklandı.
 
’OLAY KAZAEN OLDU’
 
İsmail Aksoy hakkında kasten öldürme suçundan ömür boyu hapis cezası, T.D. ise iştirak suçundan 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ilk kez hakim karşısına çıktı. Öldürme kastı olmadığını söyleyen Aksoy, "Evine tüfekle gelmemi yanlış anlayan amcam beni dövmeye başladı. Ben amcamı itekleyerek uzaklaştırdım. Bu sırada aşağı inen yengem Hacer bizi sakinleştirmeye çalıştı. Amcam tekrar üzerime gelmeye başlayınca yere doğru bir el ateş ettim. Amcama nasıl isabet ettiğini anlamadım. Öldürme kastım yoktu. Olay kazaen oldu"dedi.
 
T.D. ise suçlamayı kabul etmeyerek, "İsmail ile Mehmet’in arasındaki olay büyümesin diye bulunduğum yerin yakınında bulduğun tüfekle havaya ateş ettim. Mehmet Aksoy’un ölümüne herhangi bir şekilde katılmadım" diye savunma yaptı.
 
Mahkeme heyeti, İsmail Aksoy ile T.D.’nin tutukluluk hallerinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.
Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 15:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER