Korkmaz Duruşmasına Çağrı Yürüyüşü

Eskişehir’de yaklaşık 200 kişi, geçen yıl 2 Haziran’daki Gezi Parkı protestoları sırasında uğradığı saldırı sonucunda 38 gün komada kaldıktan sonra yaşamını yitiren üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz’ın ölümü ile ilgili 5’i tutuklu 8 sanığın 3 Şubat’ta Kayseri’de yapılacak olan duruşmasına çağrı yürüyüşü yaptı.

Korkmaz Duruşmasına Çağrı Yürüyüşü
İki Eylül Caddesi Çarşı Tramvay Durağı karşısında toplanan Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri, ’Ali İsmail için, Adalet için 3 Şubat’ta Kayseri’deyiz. Korkacaksın, titreyeceksin, yıkılacaksın AKP’ yazılı pankart açıp ellerinde dövizlerle yürüyüşe geçti. Sık sık ’Ali için adalet istiyoruz’, ’Ali İsmail Korkmaz ölümsüzdür’ ve ’Ali’nin katili AKP’nin polisi’ sloganları atan kalabalık Eski Bağlar Mahallesi Üniversitesi Caddesi’ndeki Espark Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüdü.
 
Emek ve Demokrasi Güçleri adına basın açıklamasını Ayhan Gürler okudu. Gürler şunları kaydetti:
 
"Gezi sürecinde ülkesine, emeğine, parkına, ormanına, okuluna, doğasına ve özgürlüklerine sahip çıkan halkın onurlu evladı, kardeşi, arkadaşı olan Ali İsmail Korkmaz Türkiye’nin demokrasi şehididir. Ali İsmail 38 gün sürdürdüğü yaşam mücadelesini 10 Temmuz 2013 tarihinde kaybetti ve onu yıldızlara uğurladık. Ali İsmail Korkmaz’ı döverek ölümüne neden olan 4’ü polis 4’ü sivilin yargılanacağı dava hukuksuz bir şekilde güvenlik nedeniyle Kayseri, Eskişehir, Hatay ve Ankara olmak üzere dörde parçaladı. Davayı Kayseri’ye kaçırarak peşini bırakacağımızı düşünüyor olabilirler ama yanılıyorlar. Bu dava nerede görülürse görülsün takipçisi olacağız."
 
Yapılan konuşmaların ardından kalabalığa 2 Şubat günü saat 22.00’de Espark önünden 3 Şubat’taki Ali İsmail Korkmaz davasının ilk duruşması için otobüsler kaldırılacağı duyurusu yapıldı. Kalabalık daha sonra dağıldı.
Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2014, 11:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER