banner9

Köprülü Kavşağın Araç Geçişine Başlandı

Yalova’da, kesilen ağaçlar nedeniyle tartışmalara neden olan Tonami Meydanı’ndaki Köprülü Kavşak’ta devam eden çalışmalar, son aşamaya geldi. Kavşaktan araç geçişine izin verildi.

Köprülü Kavşağın Araç Geçişine Başlandı
Yalova’da, Karayolları 14’üncü Bölge Müdürlüğü, Tonami Meydanı’ndaki trafik yoğunluğunun en az düzeye indirilmesi amacıyla Köprülü Kavşak yapılmasına karar verdi. Yapılacak kavşak kapsamında geçen Kasım ayında güzergah üzerinde bulunan 158 ağacın kesilmesi tepki ve tartışmalara neden oldu. Köprülü Kavşak’taki çalışmalar ise geçtiğimiz Nisan ayında başlandı.
 
Yapılan ihale sonrası 17 milyon 863 bin TL’ye mal olması beklenen 362 metre uzunluğundaki Tonami Meydanı’daki çalışmaların büyük bölümü tamamlandı. Çevre düzenlemesi yapılan Köprülü Kavşak İnşaatı’nda dün den itibaren araç geçişine izin verildi. Kavşaktan ilk olarak Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak ile İl Genel Meclisi Başkanı Yaşar Demirel’in içersinde bulunduğu araç geçti.
 
Yalova’nın Belediye Başkanı CHP’li Vefa Salman, araç geçişine izin verilen projenin kendisine ait olduğunu açıkladı. Kavşaktan ilk olarak AK Parti İl Başkanı ve Belediye Meclis Üyelerinin geçmesini şov olarak değerlendiren Salman, şöyle dedi:
 
"İnsana şunu sorarlar; Vefa Salman Belediye Başkanı olmadan önce aklınız neredeydi? Neden köprülü kavşağı hayata geçirmediniz de, Vefa Salman’ın seçilmesini beklediniz. Ondan sonra da ağaçlar kesildi diye tantana ettiniz. Benden sonra orada kesilen ağaçlarla ilgili kimse tek kelime konuşmadı. Bunun ben nasıl günahına katlandıysam; sevabı da bana ait. Negatif bütün noktaları kabullendiysem, sineye çektiysem , bugün o köprülü kavşak hizmete açıldıysa, o eser bana aittir. Projeyi hangi hükümetin yaptığı önemli değil. Karayolları elbette yapacak. A, B, C hükümeti önemli değil." 
 
Toplam 362 metreden oluşan ve önümüzdeki aylarda teslim edilmesi beklenen Tonami Meydanındaki Kavşak tamamlandığı zaman dük tamamlandığı zaman 17 milyon 863 bin TL’ye mal olacak.
Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2015, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER